Zdrowe żywienie dzieci jest dla nas bardzo ważne.

Dlatego w naszym przedszkolu dzieci nie jedzą słodyczy, nie piją słodzonych napojów. Jedzą dużo świeżych warzyw i owoców. Nie są zmuszane do jedzenia.

śniadanie

W przedszkolu podawane jest między godziną 9 a 11. Odbywa się przy jednym stoliku, do którego kolejno siadają dzieci wtedy, kiedy poczują taką potrzebę. Dzieci dostają pokrojone warzywa i owoce oraz pełnoziarniste pieczywo i masło. Porcje nie są wydzielane, dzieci samodzielnie nakładają sobie jedzenie i mogą usiąść do posiłku więcej niż jeden raz. Przed jedzeniem myją ręce, po zjedzeniu myją swój talerzyk.

obiad

jest spożywany wspólnie przez grupę. Dzieci przygotowują się do obiadu – myją ręce, nakrywają do stołu. Wszystko jest prawdziwe, talerze i kubki porcelanowe, sztućce trochę mniejsze niż dla dorosłych, aby dziecięca dłoń mogła je wygodnie trzymać. Dania są podawane w ładnych naczyniach – uczymy dzieci estetyki stołu. Przed posiłkiem modlimy się, potem dzieci samodzielnie nakładają sobie potrawy na talerze. Uczymy je, aby zjadły wszystko, co sobie nałożyły, ale nie zmuszamy do tego. Po jakimś czasie umieją już ocenić jak bardzo są głodne i nałożyć tyle ile potrzebują. W czasie posiłku dzieci rozmawiają, uczą się dobrych manier, delektują jedzeniem. Po skończonym posiłku odnoszą naczynia, opłukują je, potem czyszczą stoły, zamiatają podłogę. Po sprzątnięciu kolejno myją zęby. Obiad to doskonały czas ćwiczenia samodzielności, troski o otoczenie i możliwość pomocy młodszym kolegom. To bardzo miły i owocny czas dla dzieci.

podwieczorek

organizowany jest w podobnej formie jak śniadanie i podawany około godz. 15.