Przedszkole Montessori Słonecznik istnieje od 2001 roku.

Doświadczenie i stabilność pozwalają nam nieustająco patrzeć do przodu i stale się rozwijać. Stworzyliśmy miejsce, które nie jest krótkoterminowym projektem. To przedszkole, które stawia dziecko w centrum uwagi, a jako stabilne miejsce pracy, skupia najlepszych nauczycieli. 

Przedszkole Montessori Słonecznik_m

twórcami przedszkola są julia i jan dąbrowscy

Projekt bez tytułu

„Edukacją zajmujemy się od 20 lat. Inspiruje nas wielu niezwykłych ludzi, nauczycieli, praktyków różnych dziedzin, a także dzieci. Czerpiemy z teorii pedagogicznych Marii Montessori, Janusza Korczaka i św. Urszuli Ledóchowskiej. Śledzimy najnowsze badania i trendy w edukacji. Bliska nam jest idea porozumienia bez przemocy.

Oprócz wykształcenia psychologiczno-pedagogicznego oboje posiadamy Dyplomy Montessori. Jesteśmy absolwentami Akademii Przywództwa Liderów Oświaty. Jako zwolennicy idei uczenia się przez całe życie dbamy o własny rozwój – Jan zgłębia tajniki nowoczesnych metod uczenia się, Julia poszerza kompetencje w kierunku zarządzania (MBA). Wszystko po to, aby placówki przez nas tworzone były na miarę XXI wieku!

„Dziecko jest obietnicą i nadzieją dla ludzkości” – te słowa Marii Montessori pokazują jak wielka odpowiedzialność spoczywa na wychowawcach. Wierzymy, że dzieci otoczone szacunkiem i miłością, którym dano możliwość bycia sobą, w których wzmacniano wiarę we własne siły, którym dano odczuć, że ich uczucia i potrzeby są ważne, zmienią świat na lepszy.

Sami jesteśmy rodzicami trójki dzieci – właściwie już młodzieży. Z przyjemnością patrzymy, jak wyrastają na dobrych, pięknych, wrażliwych ludzi, którzy potrafią realizować swoje cele, angażować się w sprawy ważne dla świata, pielęgnować relacje z innymi.

Do współpracy zaprosiliśmy nauczycieli wyjątkowych...

Nauczycieli nie tylko posiadających wyższe wykształcenie pedagogiczne oraz dyplomy Montessori, ale przede wszystkim ludzi pełnych pasji, prawdziwej miłości do dzieci, entuzjastów i profesjonalistów. Stworzyliśmy zespół kilkunastu osób, dla których praca z dziećmi to źródło nieustającej radości i inspiracji, zespół, który pracuje jak jeden organizm. Łączy nas przyjaźń, pasja, wspólne doświadczenie oraz to, że uwielbiamy naszą pracę!