Zajęcia dodatkowe

Oprócz zajęć montessoriańskich w przedszkolu dzieci rozwijają swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, uczestnicząc w zajęciach skierowanych do wszystkich dzieci, wliczonych w czesne:

Są to ogólnorozwojowe zajęcia sportowe. W przedszkolu jest dobrze wyposażona sala gimnastyczna, na której dzieci mogą rozwijać różne formy aktywności fizycznej. Poprzez rozmaite gry i zabawy ruchowe dzieci ćwiczą zwinność, szybkość, równowagę, orientację przestrzenną, koordynację ruchową. Uczą się zasad fair play oraz przyjaznego stosunku do wszystkich dzieci. Nauczyciel dba również o prawidłową postawę duchową – kształtuje takie cechy osobowości jak odwaga, chęć przezwyciężania własnych barier, samokontrola. Rozwija w dzieciach zamiłowanie do ruchu i sportu.

Na tych zajęciach dzieci poznają świat muzyki i tańca. Nauczyciel prowadzi z dziećmi różne zabawy muzyczno – ruchowe przy akompaniamencie pianina lub gitary. Dzieci używają różnych instrumentów, uwrażliwiających słuch oraz wyczucie rytmu. Chętnie uczą się wielu nowych piosenek. Oprócz zajęć muzycznych dzieci korzystają z dzwonków montessoriańskich – specjalnej pomocy uwrażliwiającej słuch i zamiłowanie do harmonii dźwięków. Dzięki tej pomocy dzieci chętniej podejmują naukę gry na instrumentach będąc już w szkole.

Jest częścią programu kulturalnego w przedszkolu. Na tych zajęciach dzieci wykorzystują różne materiały i techniki do tworzenia samodzielnie wykonanych prac. Nauczycie nie ogranicza dziecięcego zapału tworzenia – pozostawia swobodę działania. Często w czasie zajęć dzieci słuchają muzyki, która pomaga im wczuć się w nastrój dzieła, nad którym pracują. Zajęcia te rozwijają kreatywne myślenie dzieci, rozszerzają ich zdolności manualne oraz twórcze. Materiały plastyczne są dostępne dla dzieci każdego dnia popołudniu.

Na tych zajęciach dzieci poznają podstawy języka. Śpiewają piosenki, bawią się w różne gry i zabawy ułatwiające zapamiętywanie nowych słów. Kontakt z językiem angielskim w przedszkolu ułatwi im później naukę w szkole.

Posiadamy w przedszkolu jedyny w swoim rodzaju piekarnik na kółkach, dzięki czemu dzieci w swojej sali mogą rozwijać skrzydła w sztuce kulinarnej. Na tych zajęciach dzieci nie tylko gotują. Poznają różnorodność owoców, warzyw, zbóż, poznają ich nazwę, smak, wygląd, zastosowanie. Przygotowują różne potrawy, uczą się bezpiecznego zachowania w kuchni – posługiwania się różnymi narzędziami kuchennymi (obieraczki do warzyw, krojenie nożem, wyciskanie soku z owoców). Dzieci robiły już prawdziwe masło, makaron, sałatki z owoców i warzyw, gotowały, dusiły, smażyły i piekły, a nawet kisiły ogórki i kapustę, z której potem zrobiły kapustę z grzybami na spotkanie opłatkowe. Rodzice mogą spróbować wytworów kulinarnych dzieci na wszelkich spotkaniach i uroczystościach

Oprócz tych zajęć w przedszkolu w czasie popołudniowym odbywają się zajęcia dodatkowo płatne, skierowane do dzieci chętnych. W zależności od potrzeb i zainteresowań dzieci są to: balet, ceramika, tańce, szachy, warsztaty twórczego myślenia, zajęcia cyrkowe, judo, mini tenis.