Przedszkole Montessori Słonecznik istnieje od 2001 roku.

Jest zarejestrowaną placówką oświatową wpisaną do rejestru placówek oświatowych, prowadzonego przez m. st. Warszawa i znajduje się pod nadzorem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

7f5a0b77639ba685cee5b6dbbc6fb6cb

twórcami przedszkola są julia i jan dąbrowscy

„Edukacją zajmujemy się od 20 lat. Inspiruje nas wielu niezwykłych ludzi, nauczycieli, praktyków różnych dziedzin, a także dzieci. Czerpiemy z teorii pedagogicznych Marii Montessori, Janusza Korczaka i św. Urszuli Ledóchowskiej. Śledzimy najnowsze badania i trendy w edukacji. Bliska nam jest idea porozumienia bez przemocy. Świadomi ogromnego wpływu doświadczeń z dzieciństwa na dorosłe życie chcemy tworzyć miejsce, które wspiera rozwój osobowości, zamiast go ograniczać. 

„Dziecko jest obietnicą i nadzieją dla ludzkości” – te słowa Marii Montessori pokazują jak wielka odpowiedzialność spoczywa na wychowawcach. Wierzymy, że dzieci otoczone szacunkiem i miłością, którym dano możliwość bycia sobą, w których wzmacniano wiarę we własne siły, którym dano odczuć, że ich uczucia i potrzeby są ważne, zmienią świat na lepszy.

Sami jesteśmy rodzicami trójki dzieci – właściwie już młodzieży. Z przyjemnością patrzymy, jak wyrastają na dobrych, pięknych, wrażliwych ludzi, którzy potrafią realizować swoje cele, angażować się w sprawy ważne dla świata, pielęgnować relacje z innymi.

Julia jest z wykształcenia psychologiem – absolwentka Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW, ukończyła trzy całoroczne kursy Montessori (poziom szkolny i przedszkolny) w Polskim Instytucie Montessori, a także studia podyplomowe dla dyrektorów organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Colegium Civitas.

 

Jan jest pedagogiem – absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Dyplomowany Nauczyciel Montessori (MACTE), posiada również dyplom Polskiego Stowarzyszenia Montessori.

 

Oboje są absolwentami Akademii Przywództwa Liderów Oświaty.

4d6e741ceecf1dab1646477e00fb5b57

Do współpracy zaprosiliśmy nauczycieli wyjątkowych...

Nauczycieli nie tylko posiadających wyższe wykształcenie pedagogiczne oraz dyplomy Montessori, ale przede wszystkim ludzi pełnych pasji, prawdziwej miłości do dzieci, entuzjastów i profesjonalistów. Stworzyliśmy zespół kilkunastu osób, dla których praca z dziećmi to źródło nieustającej radości i inspiracji, zespół, który pracuje jak jeden organizm. Łączy nas przyjaźń, pasja, wspólne doświadczenie oraz to, że uwielbiamy naszą pracę!