Przedszkole Montessori Słonecznik istnieje od 2001 roku.

Jest zarejestrowaną placówką oświatową wpisaną do rejestru placówek oświatowych, prowadzonego przez m. st. Warszawa i znajduje się pod nadzorem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Kim jesteśmy?

przedszkole Montessori Warszawa

Przedszkole jest wzorcową placówką montessoriańską zarówno pod względem wyposażenia w materiały rozwojowe jak i organizacji pracy z dziećmi. Współpracujemy z wieloma uczelniami oraz placówkami doskonalenia nauczycieli. Są to m. in.: Akademia Pedagogiki Specjalnej, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Polski Instytut Montessori, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koszarawie, Stowarzyszenie Montessori bez Granic. Z możliwości odbycia praktyk studenckich i hospitacji korzysta wielu studentów i słuchaczy wymienionych instytucji.

Praca z dziećmi fascynowała nas od zawsze - pierwsze doświadczenia zdobywaliśmy będąc jeszcze w liceum.

przedszkole Służew Warszawa

 

Wybraliśmy różne kierunki studiów, ale każdy związany był z dziećmi - Jan skończył pedagogikę specjalną, Ewa pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, Julia psychologię. Każde z nas pracowało z dziećmi szukając najlepszej drogi wspierania ich rozwoju. I każde z nas znalazło!

W 2001 roku poznaliśmy się i wtedy już wiedzieliśmy, że pedagogika Montessori to dla nas jedyna droga. Pracując z dziećmi wiemy, że dajemy im to czego potrzebują, a my czerpiemy z pracy ogromną radość i satysfakcję. Do współpracy zaprosiliśmy wyjątkowych ludzi - oddanych pracy z dziećmi, zaangażowanych, nieustająco poszerzających swoje kompetencje. W ten sposób powstał Ośrodek Edukacji Montessori powołany w celu prowadzenia przedszkola i szkoły Montessori.

Do współpracy zaprosiliśmy nauczycieli wyjątkowych...

przedszkole katolickie Warszawa

 

Nauczycieli nie tylko posiadających wyższe wykształcenie pedagogiczne oraz dyplomy Montessori, ale przede wszystkim ludzi pełnych pasji, prawdziwej miłości do dzieci, entuzjastów i profesjonalistów. Stworzyliśmy zespół kilkunastu osób, dla których praca z dziećmi to źródło nieustającej radości i inspiracji, zespół, który pracuje jak jeden organizm. Łączy nas przyjaźń, pasja, wspólne doświadczenie oraz to, że uwielbiamy naszą pracę!

przedszkole Słonecznik Warszawa

Nauczyciele

montessori Służew Warszawa

 

Pedagodzy z naszego przedszkola są znani i bardzo doceniani w środowisku montessoriańskim, aktywnie działają na rzecz rozwoju edukacji.

Prowadzą zajęcia na wyższych uczelniach, międzynarodowych konferencjach, są zapraszani do mediów oraz jako eksperci w sprawach edukacji przez różne instytucje wspierające edukację, a także udzielają konsultacji innym placówkom.

Nasi nauczyciele posiadają wykształcenie wyższe pedagogiczne oraz dyplomy renomowanych placówek szkolących nauczycieli Montessori (Polski Instytut Montessori, Canadian Montessori Teacher Education Institut, Association Montessori International, Polskie Stowarzyszenie Montessori). Są to osoby pełne pasji, kreatywne, przyjaźnie nastawione do świata, nie bojące się nowych wyzwań. Wiedzę i doświadczenie zdobywają na kursach, szkoleniach i hospitacjach innych placówek na całym świecie.